Tarbimislaenud internetis, laen eraisikutele

Laenuvõtja
Maksimum
summa
Saamine
Saamise
aeg
Esimene ilma
intressita
Vanuseline
piirang
Intressimäär
Tööaeg
4000
www.tfbank.ee
15 min
---
22 - 70
26
09:00-18:0009:00-18:00
10000
www.bigbank.ee
15 min
---
22 - 70
18
09:00-19:0009:00-19:00

Tarbimislaenud internetis, laen eraisikutele

Tarbimislaen on krediiditüüp, mis on ette nähtud selleks, et oma rahakotis vajaliku summa puudumisel saaks inimene endale vajaliku eseme osta või mõnda vajalikku teenust kasutada. Tarbimislaen erineb kiirkrediitidest selle poolest, et sellel on madalam intressimäär, laenusummad on suuremad ja tagasimaksmise aeg pikem. Kõige sagedamini antakse tarbimislaen ilma tagatiseta, kuid tingimused määrab pank iga kliendi puhul eraldi, olulisimaks aspektiks on teie igakuine sissetulek ja selle regulaarsus. Nagu mainitud, on tarbimiskrediidi tagasimaksmise aeg pikem kui kiirkrediitide puhul.

See võib olla isegi kuni 120 kuud. Nimetatud tarbimiskrediidi tagasimaksmise aeg oleneb sellest, kui suur on teie laenusumma ning kui suuri igakuiseid makseid teie sissetulek krediidi tagasimaksmiseks teha võimaldab. Kuid nagu teada, mida pikem on krediidi tagasimaksmise aeg, seda väiksem summa kulub igakuisele maksele, selle poolest ongi tarbimislaen internetis eriline. Kui olete otsustanud tarbimiskrediiti võtta, peate teadma, millised dokumendid on selle saamiseks nõutavad: pass, tarbimiskrediidilepingu sõlmimise taotlus ning dokumendid, millega tõendatakse, et teil on regulaarne sissetulek (nt palgatõend töökohast või mõne muu panga kinnitatud 3 või 6 kuu kontoväljavõte).

Muidugi võivad tarbimiskrediidi saamiseks nõutavad dokumendid igas pangas natuke erineda, seetõttu on oluline enne tarbimiskrediidi nõudmist õigeaegselt välja selgitada ja valmis panna vajalikud dokumendid. Arvesse tuleb võtta, et tarbimiskrediidi andjad võivad kohaldada vormistamistasu, seetõttu tasub enne uurida, kas selline tasu on kohane ning kui suur see on. Tarbimiskrediidi puhul kohaldatakse individuaalset intressimäära. Intressimäära kehtestamise kriteeriumid on mitmesugused. Krediidi tagasimaksmisel võetakse arvesse teie sissetulekut ning selle suurust (teave sissetuleku kohta saab selgeks siis, kui pank vaatab läbi teie esitatud dokumendid teie igakuiste sissetulekute kohta).

Pank võtab arvesse ka teie eelnevat või olemasolevat laenuprofiili (kui on olemas). Kui varasem krediit (kui on olemas) on võetud muust pangast, võib pank vajada vastavaid dokumente. Kontrollitakse, kas olete eelmised laen eraisikutele õigeaegselt tagasi maksnud. Mida parem on laenuprofiil, seda soodsamatel tingimustel saate järgmisi krediite taotleda. Negatiivne laenuprofiil võib osutuda üheks takistuseks, miks tarbimiskrediiti ei anta. Kui juba teete selle pangaga koostööd, kust olete otsustanud tarbimiskrediiti võtta, siis mõjutab see soodsalt ka teie intressimäära. Pank aitab teil valida tarbimiskrediidi tagasimaksmiseks soodsaima graafiku, et tarbimislaen teie igapäevast elu ei raskendaks.

Neid on kaks: võrdsete osadega maksegraafik või vähenevate osadega maksegraafik. Esimese variandi puhul tuleb teha võrdseid makseid krediidi kogu tagasimaksmisperioodi vältel. Teise variandi puhul on väheneb intressimäär tagasimaksmisperioodi vältel, esialgu on makstav summa suurem, kuid lõpus tuleb tasuda vähem. Pangas võite välja selgitada, milline variant on teie sissetulekuid arvestades sobivam. Enne tarbimiskrediidi taotlemist kaaluge oma võimalusi see tagasi maksta, arvutage kokku oma sissetulekud ja muud kulud, et tarbimiskrediidi katmiseks jääks alles vajalik summa.

| Autor: KIIRLAEN.CO.EE logo

Kommentaarid:

Name: Rating: